Alla poolkemikalier finns på lager igen!
Butiken

Alla poolkemikalier finns på lager igen!

Efter en hysteriskt intensiv vår så började vårt lager se ungefär lika ödsligt ut som Sahara öknen! Allting började ta slut! Men nu börjar det ordna till sig igen! pH plus och Klorpuck är åter på lager och Multiklor tog slut igår eftermiddag precis innan lastbilen rullade in. Då kan man snacka om "just in time delivery"!!

Till undsättning kom som vanligt vår älskade tillverkare av pool & spa kemikalier i norra Spanien!

Så igår kom alltså ytterligare en helt trailer lastbil med kemikalier in till oss i Vellinge och fick åka in i våra pallställ. Ytterligare en lastbil rullar från Spanien just nu då vi räknar med en lång och varm sommar. Ja! Glöm inte var ni hörde det först! Det var inte från SMHI eller Norska vädertjänsten eller DMI.dk utan från PoolKlubben! ;)


JavaScript seem to be disabled in your browser.

You must have JavaScript enabled in your browser to utilize the functionality of this website.