-
Butiken

Alla poolkemikalier finns på lager!

Den - för säsongen - andra lastbilstrailern från Spanien kom fram för en vecka sedan och vårt lager är sprängfyllt med kemikalier och många andra poolprodukter! Visst det saknas några få teknikprodukter som vi beskriver i vårt tidigare blogginlägg men det viktigaste (kemikalierna) finns på lager!

Som vanligt så levererar vår fantastiska tillverkare från norra Spanien i tid som alltid!

Faktum är att vi måste gjort rätt när vi valde leverantör den där gången för 11 år sedan! För de levererar gång på gång precis som utlovat kemikalier av allra högsta kvalité och dessutom producerade med förnybar energi! Så även när ingenting annat är som vanligt i världen så står våra huvudprodukter där starkt! För även om vi har ökat antalet produkter vi säljer något helt otroligt de senaste åren så är faktiskt vårt huvudsakliga fokus fortfarande våra kemikalier! Och än i dag står sig vår ursprungliga affärsidé starkt med sin slogan - Pool & Spa kemikalier - Utan mellanhänder!

Vi har fortfarande branschens lägsta pris på t.ex. multiklor om man jämför jämförbara produkter och inte utspädda eller produkter med variabelt innehåll som de kinesiska!

JavaScript seem to be disabled in your browser.

You must have JavaScript enabled in your browser to utilize the functionality of this website.